piątek, 29 marca 2013

Palenie NIE zabija?!


Aktualnie rynek jest wypełniony e-papierosami, które coraz to częściej znajdują swoich klientów. Jedna z podstawowych korzyści, jakie daje e-palenie to poprawa zdrowia, a przyglądając się dokładniej – palenie e-papierosów jest zwyczajnie w dużym stopniu zdrowsze od analogowych. Czy e-papierosy faktycznie są takie zdrowe, jak głoszą hasła reklamowe? W związku z tym przyjrzyjmy się im nieco dokładniej.


Czy e-papierosy uzależniają?

Myśl tego gadżetu głosi, iż elektroniczne papierosy mają służyć osobom palącym, które już są uzależnione od nikotyny. Używając płyny pozbawione nikotyny, osoba paląca dostarcza odruch sięgania i zaciągania się papierosem zwykłym.

Czy e-papierosy tak naprawdę pomogą rzucić palenie?

Nie łatwo policzyć użytkowników e-papierosów, którzy najpierw nie korzystali z papierosów analogowych. Ta zamiana zapewnia wiele zysków, prócz tego papierosy elektroniczne pozwalają na kontrolę nad ilością zażywanej nikotyny, co pozwala na stopniowe redukowanie jej. Z powodu tego, odstawienie e-papierosów przychodzi nieporównywalnie łatwiej niż pożegnanie z klasycznymi papierosami.

Czy imitacja dymu jest trująca dla zdrowia?

Dym z papierosów zwykłych posiada nie tylko znaną nikotynę, lecz także tysiące substancji szkodliwych dla zdrowia. Zaś mgła imitująca dym w e-papierosach, posiada tylko do 2% nikotyny.

Czy jest potwierdzenie nieszkodliwości e-palenia?

Bezpieczeństwo e-palenia jest skomplikowana do zbadania, równie jak jego toksyczność. Najwięcej w tej sprawie mają do powiedzenia osoby opierające się o empiryzm. A ich zdanie zwykle mówi o tym, że czują się lepiej niż wtedy, podczas gdy korzystali z papierosów analogowych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz