poniedziałek, 25 marca 2013

E-papierosy są popularne

bateria do e-papierosa
Nie da się zanegować, że e-papierosy to niezwykle popularny temat, który widać dosłownie wszędzie, wobec czego warto się mu przypatrzeć, tym bardziej że narosło wkoło niego całkiem dużo kłamstw, a wyjaśnienie tychże jest konieczne do trafnej oceny tegoż akcesorium.

I tak oto fałszem pierwszym jest fakt, iż owe e-papierosy są pod każdym względem bezpieczne dla zdrowia, gdyż owszem, nie ma weń karcinogennych substancji smolistych, ale nikotyna w liquidach ciągle może skutkować w rozmaitego typu konsekwencje (według uczonych z Anglii są one przybliżone do tych wywoływanych przez filiżankę kawy).

Po drugie, niesłychanie często stykamy się ze sformułowaniem, iż e-papierosy możemy użytkować zawsze, co także jest kłamstwem, gdyż osoby niepalące już podkreślają, że nie chcą być pasywnymi palaczami, nieważne, czy mowa o zwyczajnych papierosach, czy o tych elektronicznych, dlatego zresztą tych drugich już zakazano w rodzimych autobusach.

Po wtóre wreszcie, nieraz słyszymy, iż e-papierosy są tanie, ale po prawdzie i to nie jest wcale regułą, bowiem wszystko jest uzależnione od tego, ile palimy (niemniej, wbrew wstępnej drożyźnie zakupu, w szerszym spojrzeniu zaiste jest to przedsięwzięcie tańsze).

Jednym słowem, zanim postawimy na tę technologię, nachylmy się nad tym, co o niej wiemy, skąd wzięliśmy o niej wiadomości, w jaki sposób je rozpatrujemy oraz ogólnie, czy jesteśmy osobami świadomymi, którzy rozumieją, co chcą kupić.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz