wtorek, 26 marca 2013

E-papierosy - co w trawie piszczy?

Od pięciu lat w naszej ojczyźnie można spotkać się z z e-papierosami. Natomiast to, czym cechuje się owa "nowość" często zostaje niejasne. Jeżeli jesteś jedną z osób, dla których e-papieros wciąż jest zagadką, ten artykuł jest adresowany do Ciebie.

Wygląd papierosa elektronicznego niejednokrotnie jest tak podobny do tradycyjnego, iż łatwo o pomyłkę. Nie brakuje też rodzajów przypominających długopis. Z czego składa się e-papieros?

Budowa papierosa na ogół jest trzyczęściowa:

- Kartridż (ustnik) - zawiera zbiornik na płyn

- Atomizer – moduł, w której liquid jest podgrzewany i przekształca się w parę wodną;

- Źródło zasilania - papierosy często można "ładować" używając przewodu USB bądź gniazdka samochodowego.

Do tego końcówka e-papierosa zawiera żaróweczkę przypominającą żar podpalonego papierosa.

Jak działają e-papierosy?

W czasie wdechu, receptor wykrywający zmianę ciśnienia powietrza uruchamia grzałkę (atomizer), w której e-liquid jest nagrzewany do temperatury 150-180 stopni Celsjusza. W następnej kolejności generuje się aerozol, który jest wdychany. Generowana jest także substancja przypominająca dym powstający w trakcie palenia klasycznego papierosa. Żaróweczka ulokowana w zakończeniu e-papierosa symuluje żar tworzący się w trakcie wypalania tradycyjnego papierosa.

W czym e-papierosy przewyższają klasyczne modele?

Istotną rolą jest zadbanie o zdrowie e-palacza, e-papierosy są o wiele bardziej zdrowe od analogowych. Do tego podstawową kwestią jest ekonomia. Eksploatacja e-papierosa jest niewspółmiernie bardziej tanie do palenia tradycyjnych papierosów. Następnym decydującym plusem jest swoboda palenia, przeciwnie do papierosów klasycznych, zakazy e-palenia nie istnieją.

1 komentarz:

  1. Ja dajmy na to już od pół roku użytkuje e-papieros zakupiony tutaj: http://krolestwotytoniu.pl/e-papierosy-vivo/3803-e-papieros-vivo-cristal-blackclear.html Mój stan zdrowia się polepszył i sądzę że to zdecydowanie lepsza ścieżka niż klasyczne papierosy. Są tańsze w paleniu ogólnym. Wole E!!!

    OdpowiedzUsuń