wtorek, 26 marca 2013

E-papierosy - co w trawie piszczy?

Od pięciu lat w naszej ojczyźnie można spotkać się z z e-papierosami. Natomiast to, czym cechuje się owa "nowość" często zostaje niejasne. Jeżeli jesteś jedną z osób, dla których e-papieros wciąż jest zagadką, ten artykuł jest adresowany do Ciebie.

Wygląd papierosa elektronicznego niejednokrotnie jest tak podobny do tradycyjnego, iż łatwo o pomyłkę. Nie brakuje też rodzajów przypominających długopis. Z czego składa się e-papieros?

Budowa papierosa na ogół jest trzyczęściowa:

- Kartridż (ustnik) - zawiera zbiornik na płyn

- Atomizer – moduł, w której liquid jest podgrzewany i przekształca się w parę wodną;

- Źródło zasilania - papierosy często można "ładować" używając przewodu USB bądź gniazdka samochodowego.

Do tego końcówka e-papierosa zawiera żaróweczkę przypominającą żar podpalonego papierosa.

Jak działają e-papierosy?

W czasie wdechu, receptor wykrywający zmianę ciśnienia powietrza uruchamia grzałkę (atomizer), w której e-liquid jest nagrzewany do temperatury 150-180 stopni Celsjusza. W następnej kolejności generuje się aerozol, który jest wdychany. Generowana jest także substancja przypominająca dym powstający w trakcie palenia klasycznego papierosa. Żaróweczka ulokowana w zakończeniu e-papierosa symuluje żar tworzący się w trakcie wypalania tradycyjnego papierosa.

W czym e-papierosy przewyższają klasyczne modele?

Istotną rolą jest zadbanie o zdrowie e-palacza, e-papierosy są o wiele bardziej zdrowe od analogowych. Do tego podstawową kwestią jest ekonomia. Eksploatacja e-papierosa jest niewspółmiernie bardziej tanie do palenia tradycyjnych papierosów. Następnym decydującym plusem jest swoboda palenia, przeciwnie do papierosów klasycznych, zakazy e-palenia nie istnieją.

2 komentarze:

  1. Ja dajmy na to już od pół roku użytkuje e-papieros zakupiony tutaj: http://krolestwotytoniu.pl/e-papierosy-vivo/3803-e-papieros-vivo-cristal-blackclear.html Mój stan zdrowia się polepszył i sądzę że to zdecydowanie lepsza ścieżka niż klasyczne papierosy. Są tańsze w paleniu ogólnym. Wole E!!!

    OdpowiedzUsuń
  2. If you are searching for the best rebuildable dripping atomizer for beginners, the joyetech cuaio d22 kit is the perfect choice. This stylish device is light and easy to handle. Newbies rave about how easy it is to refill, which sets it far above many competing devices. The battery never gets a bad review because of ijoy captain pd1865's legendary capacity. New vape users love the rich and thick vapor produced by this high-performance device.

    OdpowiedzUsuń