wtorek, 26 marca 2013

Historia tego wynalazku

Elektroniczne papierosy posiadają stosunkowo młodą historię, i to nie wyłącznie w skali Rzeczpospolitej, ale również w skali całego świata, wobec czego nic niezwykłego, że mnóstwo państw nie pochyliło się nad nimi w materii prawnej, a potwierdzeniem przytoczonych słów jest na przykład Belgia, gdzie takowe nie podlegają całkowicie jakimkolwiek normom prawnym.

Nie jest jednak tak, iż wszędzie tak jest, a wprost odwrotnie, bowiem różnorakie kraje różnorako tę używkę traktują i naprawdę wskazane jest o tym się przekonać, tym więcej że jej popularność nader się zwiększa i nic nie zapowiada, aby miało być odwrotnie.

I tak ot, e-papierosy przykładowo w Australii są w całości niezgodne z prawem, w Austrii traktuje się je za sprzęty medyczne, w Danii jako takie są zgodne z prawem, ale liquidy nikotynowe już nie, w Finlandii dopuszczalny jest jeno ich zakup w krajach za granicą i wykorzystywanie własnym sumptem, w Holandii zakazuje się ich reklamowania, a w Stanach Zjednoczonych podlegają zaakceptowaniu prawnemu, aczkolwiek w rezultacie badań (uskutecznianych przez tamtejszych fachowców) dochodzi do selektywnego zabraniania importu niektórych modeli.

Jak rzecz ma się zaś w naszym kraju? A no tak, że e-papierosy nie podlegają paru regułom prawnym, aczkolwiek zabrania się ich palenia w niektórych miejscach, takich jak na przykład środki transportu publicznego.

Nieważne jednak to, jak sytuacja legislacyjna tychże się prezentuje, istnieje bardzo duża szansa, że mnóstwo w tym zakresie się jeszcze zmieni, ponieważ do polityków na całej ziemi dociera nareszcie, iż elektroniczne papierosy stanowią rzeczywistą alternatywę dla ich zwykłych odpowiedników.

Unijne stanowisko wobec e-papierosów:

1 komentarz:

  1. If you are searching for the best e cig in vapesourcing for beginners, the t-priv is the perfect choice. This stylish device is light and easy to handle. Newbies rave about how easy it is to refill, which sets it far above many competing devices. The battery never gets a bad review because of vaporesso gt replacement coil's legendary capacity. New vape users love the rich and thick vapor produced by this high-performance device.

    OdpowiedzUsuń