wtorek, 26 marca 2013

Historia tego wynalazku

Elektroniczne papierosy posiadają stosunkowo młodą historię, i to nie wyłącznie w skali Rzeczpospolitej, ale również w skali całego świata, wobec czego nic niezwykłego, że mnóstwo państw nie pochyliło się nad nimi w materii prawnej, a potwierdzeniem przytoczonych słów jest na przykład Belgia, gdzie takowe nie podlegają całkowicie jakimkolwiek normom prawnym.

Nie jest jednak tak, iż wszędzie tak jest, a wprost odwrotnie, bowiem różnorakie kraje różnorako tę używkę traktują i naprawdę wskazane jest o tym się przekonać, tym więcej że jej popularność nader się zwiększa i nic nie zapowiada, aby miało być odwrotnie.

I tak ot, e-papierosy przykładowo w Australii są w całości niezgodne z prawem, w Austrii traktuje się je za sprzęty medyczne, w Danii jako takie są zgodne z prawem, ale liquidy nikotynowe już nie, w Finlandii dopuszczalny jest jeno ich zakup w krajach za granicą i wykorzystywanie własnym sumptem, w Holandii zakazuje się ich reklamowania, a w Stanach Zjednoczonych podlegają zaakceptowaniu prawnemu, aczkolwiek w rezultacie badań (uskutecznianych przez tamtejszych fachowców) dochodzi do selektywnego zabraniania importu niektórych modeli.

Jak rzecz ma się zaś w naszym kraju? A no tak, że e-papierosy nie podlegają paru regułom prawnym, aczkolwiek zabrania się ich palenia w niektórych miejscach, takich jak na przykład środki transportu publicznego.

Nieważne jednak to, jak sytuacja legislacyjna tychże się prezentuje, istnieje bardzo duża szansa, że mnóstwo w tym zakresie się jeszcze zmieni, ponieważ do polityków na całej ziemi dociera nareszcie, iż elektroniczne papierosy stanowią rzeczywistą alternatywę dla ich zwykłych odpowiedników.

Unijne stanowisko wobec e-papierosów:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz